דלתות חכמות – מדריך מקוצר

מנעול טביעת אצבע

כולנו יודעים מה זה בית חכם. זה בית שמנהל את עצמו באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. בעליו של הבית הזה יכול להפעיל כל מכשיר חשמלי מרחוק, באמצעות אפליקציה. להגיף תריסים, לפתוח אותם, להדליק את הבוילר. בקיצור בית חכם, הוא פשוט חכם.

מהן דלתות חכמות?

דלתות אלה מצוידות במנגנוני כניסה חכמים, ללא מפתח. יש היום בשוק כל מיני מערכות נעילה חכמות מסוגים שונים.


בין אפשרויות הנעילה של דלת חכמה יש פתיחה וסגירה של דלת באמצעות אפליקציה בסמארטפון, קורא אצבע ביומטרי, קודן כניסה עם מספרים או שלט רחוק. דלת חכמה נטרקת באופן אוטומטי, והפטנט הזה מתאים לרוב סוגי הדלתות. ההתקנה היא ללא חיווט או קידוח ולא משנה מאום בעיצוב הדלת. ניתן לבחור במערכת שהכי מתאימה לדלת וזו שתהפוך אותה לחכמה. המערכת החכמה יכולה להיות מופעלת על ידי סוללה, כך שחלילה במקרה של הפסקת חשמל, עדיין היא תוכל לתפקד. התקשורת האלחוטית מוצפנת ומאובטחת ברכיבי המערכת החכמה. דלתות חכמות מתאימות גם לשומרי שבת. אפשר גם לפתוח ולנעול אותן עם מפתח מכאני.


דלתות חכמות הן שילוב של טכנולוגיה מתקדמת, מערכות אבטחה ומנגנוני נעילה מתקדמים.

פתיחת דלת באמצעות סמארטפון- דלתות חכמות בעולם דיגיטלי

במשך שנים אנחנו פותחים את דלת הבית שלנו עם מפתח. בעידן של בתים חכמים באמצעות אפליקציות, יש היום אפשרויות של דלתות חכמות שמופעלות באמצעות אפליקציה. כבר היום הרבה מאוד אביזרים בבית יכולים להפוך לחכמים. אפשר להדליק ולכבות מרחוק טלוויזיה, פעמון, עינית בדלת, מזגן, נורות ומערכת אזעקה. שליטה בבית באמצעות אפליקציה מהסמארטפון, מאפשרת שליטה מרחוק. כך ניתן להפעיל מכל מקום ובכל זמן כל דבר גם כאשר נמצאים בבית וגם מחוצה לו. בנוסף יש תמיד חיווי ומכל מקום, כך תוכלו לסגור את המזגן או את האור גם מבית הקולנוע בו אתם יושבים באמצעות האפליקציה.


יצרניות הדלתות ומנגנוני הנעילה המובילות בארץ, הן אלה שמובילות את מהפכת הדלתות החכמות. לכל חברה יש את הפיתוח שלה – אפליקציה שפותחת דלתות חכמות. גם המחירים סבירים מאוד. בנוסף למי שרוצה גם לשדרג פעמון חכם לדלת, גם זה אפשרי. וזה לא רק פעמון יש בו גם מצלמה עם חיישן. התקשורת בין המתקרבים לדלת לבין בעלי הדירה מתבצעת באמצעות האפליקציה. נפתחת שיחת וידיאו, ובעל הבית יכול לשוחח עם האורח ולהחליט אם להכניס אותו או לא.


קורא אצבע ביומטרי- כל אחד והאצבע שלו

יש דלתות חכמות שנפתחות באמצעות מנעול טביעת אצבע או קורא אצבע ביומטרי. מדובר על טכנולוגיה הכוללת מאפיינים פיזיולוגיים של צורת גוף כמו טביעות אצבע, כף יד, תווי פנים ועוד. יש גם זיהוי ביומטרי שקשור לתכונות של בני אדם, אבל קורא אצבע ביומטרי קשור לצורת הגוף.


השימוש במנעול כזה שהוא חלק ממערכת הנעילה של דלתות חכמות, מתאים לעידן הזה בו הזיהוי הביומטרי הפך לחלק אינטגרלי מהחיים שלנו. זיהוי כזה מקל על מערכות משטרתיות שונות ואחרות. כאשר מדובר בדלת, יש לה מאגר של טביעות אצבע המורשים להיכנס. היא לא תיפתח אם טביעת האצבע של האורח אינה כלולה במאגר שלה.


חשוב לומר כי יש היום סמארטפונים עם יכולת של בינה מלאכותית, כמו למשל זיהוי טביעת אצבע במנעול חכם. הבינה הזו הולכת ורק משתכללת כל הזמן.


קורא אצבע ביומטרי הוא מנגנון נעילה חכם שאי אפשר לרמות אותו. זהו היום מנעול מועדף בבתים של קשישים וילדים החוזרים לבדם מבית הספר. הוריהם יכולים להיות בטוחים, שאף אחד לא יכול לרמות את מערכת טביעת האצבע בכניסה לביתם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן