דלתות נגישות – הפיתרון הטוב ביותר!

דלתות נגישות

דלתות נגישות הן דלתות המתאימות למשתמשים בכיסא גלגלים ומגוון של אנשים בעלי לקוחות ונכות, אשר יש להנגיש אליהם מבנים ציבוריים ועוד. מדובר גם בדלתות פנים וגם בדלתות כניסה וחוץ. אלה מיוצרות מפלדה, עץ, אלומיניום ועוד או שילוב של שניהם. דלתות הפנים בדרך כלל במידה סטנדרטית, אבל היום אפשר להשיג אותן מחומרי גלם מגוונים, בגדלים ובמידות בלתי סטנדרטיים. מחירן של דלתות מושפע מחומר הגלם ממנו היא מיוצרת, מסוג המילוי שבתוכה ומהציפוי שיכול להיות פורמייקה, צבע, פורניר ועוד. 

שריונית הולכת לקראת אוכלוסיית הנכים, וגם אצלה אפשר להזמין דלתות עם פטנטים מיוחדים ואמצעים שיקלו על שימוש של ציבור הנכים. 

מה הופך דלת לנגישה?

אנשים שאינם נמנים לשמחתם על ציבור הנכים, לא יכולים להבין עד כמה המטלה של פתיחת דלת עלולה להיות קשה עבור מי שיש להם למשל בעיה בגפיים. הם צריכים דלתות נגישות. הם צריכים לאתר בקלות את הידית, ועליה להיות גם בצבע שונה ועדיף חזק, עבור ציבור כבדי הראייה. כאשר מדובר על דלת נגישה, הידית לא יכולה להיות כדורית, משום שמי שמנסה לפותחה ויש לו בעיה של אחיזה בידיים, לא יוכל לפותחה. משום שכך מומלץ כי הידית וגם הדלת ידרשו מינימום של כוח כדי להפעיל אותם. מי שחושב קדימה יכול גם להתקין לחצן חשמלי לטובת ציבור הנכים אשר נפתח בלחיצה על כפתור, או דלת שיש למה מנגנון פתיחה אוטומטי.

כאשר מדובר על דלת לטובת נכים המשתמשים בכיסאות גלגלים, יש צורך למקם אותה מספיק רחוק כדי שיהיה מספיק מקום לכיסא. בנוסף הדלת כמובן צריכה להיות רחבה דיה כדי שמשתמש כיסא הגלגלים יוכל להיכנס אליה עם הכיסא. זה אומר שגם לא צריכה להיות שום מדרגה בכניסה לדלת. 

דלתות נגישות למען ציבור הנכים

אם תולים שלטים בתוך בניין, המכוונים אנשים לדלתות או לכניסות, רצוי לציין זאת בשלט בולט למען כבדי הראייה, וכך שגם עיוורים יוכלו לקרוא אותו בכתב ברייל.  

חוק הנגישות מחייב הנגשת בניינים ציבורים כמו אולמות קולנוע ותיאטרון, מקומות בהם נותנים הרצאות, גנים ציבוריים, שלא לדבר על מקומות ציבוריים. חוקי הנגישות נוגעים כמעט לכל דבר שם, החל מציון שלטים, פסי הארה על הרצפה ועד חיצים והכוונות בשיטות הנגישות לנכים. 

דלתות נגישות בהתאמה אישית

שריונית מתכננת ומבצעת הזמנה של דלתות נגישות עבור אנשים פרטיים. מדובר על דירות או בתים, בהם לנכה אין מספיק מקום להיכנס ולצאת מדלתות צרות מדי, המסדרונות בנויים ככה שהם חייבים הרחבה ובעצם אין כמעט נכה שלא עושה בבית שלו שיפוץ לטובת הנגשה שלו למצבו. אפשר היום ללכת לחברת דלתות ולהזמין גם דלת כניסה גדולה מאוד וגם דלתות רחבות פנימיות. הדלתות הללו חייבות להיות מאיכות טובה ולתת מענה לא רק ברמת נגישות אלא גם ברמת איכות.

הן חייבות להיות עשויות מחומרי גלם איכותיים, להיות במידות הנכונות כדי שכיסאות גלגלים יוכלו לעבור דרכן. עם פתרונות של ידיות ואמצעי כניסה שיקלו על ציבור הנכים.

חשוב לבחור בדלתות פנים נגישות עמידות במים, עדיף שיהיו עשויות מסגסוגת של מתכת, כדי שלא יקרה להן מה שקורה לדלתות עץ עם מים. הן מתנפחות, מתעוותות ומאבדות צורה וצבע. חשוב שהדלת תיטרק בשקט, שהיא תהיה מבודדת כדי לשמור על פרטיות מי שגר בחדר מאחוריה.

כאשר מדובר בהזמנה של דלתות נגישות מוטב להתייעץ עם יועץ דלתות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן