הנגשת דלתות – חובה מוסרית של ממש

דלתות נגישות

חברת שריונית טכנולוגיות מובילה את תחום דלתות נגישות בארץ. לכל אדם מגיע לחיות בנוחות ובעצמאות, וכמובן שגם לציבור הנכים. כדי להצליח להגשים מטרות כאלה, יש צורך בתקנות והסדרים של נגישות וגם בכל מה שנוגע לדלתות, כדי שציבור הנכים לא ייתקל בבעיה כלשהי הקשורה לכניסה או ליציאה שלו מהבית או כניסה ויציאה למקומות ציבוריים וזה אומר: קניונים, מוסדות ציבור ועוד.


חשוב לדעת כי כ-18% מהאוכלוסייה בארץ הם אנשים עם סוגים שונים של מוגבלות חושית או פיזית. יש גם אנשים עם לקות נפשית ושכלית. יש סיבות שונות לכל מוגבלות. זו יכולה להיות מחלה, לידה, תאונה או זקנה.
עפ"י הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יש היום בישראל כ-1,440,000 אנשים הסובלים ממוגבלות כלשהי. עבור 10% מהאוכלוסייה הנושא הזה רלבנטי. עפ"י ההגדרה של אדם עם מוגבלות, מדובר במי שיש לו לקות נפשית או שכלית או פיזית גם קוגניטיבית זמנית או קבועה. נגישות, יש לומר חשובה גם לאימהות עם ילדים, אנשים נמוכים או גבוהים מאוד וגם אנשים עם עודף משקל.

מה זה הסדר נגישות ומה הקשר לדלתות?

הסדר נגישות הוא יצירת תקנות אשר כולן נועדו להקל על חייהם של אנשים הסובלים מנכות. הנגישות אמורה לאפשר להם להרגיש כמו כולם, להתנייד, להגיע לכל מיני מקומות, לשוטט ולטייל בכל מיני מקומות וכמובן שמדובר על מבני ומוסדות ציבור, מקומות בילוי וכל מקום שמעניק שירות לאנשים.


למשל, אם ניקח לדוגמה בניית מדרגות בכניסה למוסד כלשהו, כיצד יכול אדם המתנייד בכיסא גלגלים להיכנס למקום כלשהו, אם אין בו איזה שהיא רמפה או אפשרות להתגלגל עם כיסא גלגלים. משום כך מוסדות ציבור מחזיקים יועצי נגישות, אשר מייעצים להם, מהם הדברים שהם צריכים לעשות כדי במקום עצמו, כדי לאפשר לאנשים להתנייד ולהגיע למקום בלי בעיות. עבור אנשים שאינם מוגבלים, אין שום משמעות למדרגה בדרך, אבל עבור אדם שמתנייד בכיסא גלגלים, זוהי בעיה רצינית שמונעת ממנו לבקר במקום.
דלתות נגישות לנכים הן דלתות שמאפשרות לאנשים מוגבלים להשתמש בהן כמו כל אחד אחר.

למה כדאי להנגיש?

אם אתם למשל מסעדה או בית קפה, או כל עסק אחר שנותן שירות. מדוע כדאי לכם להנגיש את המקום שלכם? אם כך אם העסק שלכם יהיה נגיש, תוכלו להרוויח עוד לקוחות שיכולים להגיע עד אליכם ולנצל את השירותים שלכם. אתם יכולים לגרום לאנשים להיות שבעי רצון מהארגון או המוסד שלכם.
בנוסף אם אתם מתקינים דלתות נגישות עפ"י כל התקנות המחייבות, אתם מצליחים להיות הומניים וללכת לקראת כל ציבור הלקוחות שלכם, וזה כולל גם נכים. אתם יוצרים נוחות ללקוחות שלכם ואתם עושים את הדבר הנכון מבחינה מוסרית וחברתית.

דלתות נגישות זה חוק

בנוסף חשוב לומר כי הנגשה היא חוק, ולכן אם אתם עוברים עליו אתם צפויים לקנס או לעונש. כבר בשנת 2005 במסגרת חוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, נחקק פרק הנגישות המחייב הנגשה בכל היבט של מגזר מוניציפאלי, ממשלתי וכל עסק פרטי. החקיקה מגדירה את חובת ההנגשה של כניסות, דלתות, מסדרונות, מעברים ועוד. תשתיות, פארקים, מוסדות, וגם מוצרים דיגיטליים חייבים הנגשה, כולל אתרים. בנוסף מגדירה החקיקה גם את זמני ההנגשה, מי פטור מכך ומהו הקנס על מי שעובר על החוק ולא מנגיש.
חשוב לומר כי בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לכל הנושא של הנגשה, חברת שריונית מדווחת על הזמנות של דלתות נגישות למקומות שונים כמו בתי ספר, מסעדות ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן