מהן דלתות נגישות?

דלתות נגישות

יש בארץ ציבור רב של נכים, חלקם נוסע בכיסאות גלגלים. עבור נכים אלה כל כניסה לאיזה שהוא מבנה ציבורי או עירוני, כרוכה לעתים בבדיקות ובחינות, האם יש במקום דלתות נגישות. אז מה זה דלתות נגישות? אלה הן דלתות שיוצרו עפ"י התקן המחייב דלתות בכפוף לתקנות הנגישות. מדובר על דלתות שחייבות להיות בגובה וברוחב מסוים כדי שכיסא גלגלים יוכל להיכנס בעדן. בנוסף, הדלת צריכה להיפתח ולהיסגר ללא שום בעיה ובלי כוח.  

דלתות נגישות צריכות להיות בכל מקום ציבורי, מקום שמעניק שירות, אולם מופעים ועוד. אי אפשר לבוא אל ציבור הנכים ולומר לו, אין לנו דרך להכניס אתכם לתוך אולם המופעים או משרד הקבלה של המוסד הציבורי. המוסדות הללו צריכים להיערך לכך.יבה הזו יצאו התקנות של הנגשת אתרים. נגישות אתרים היא חלק מפתרונות נעילה חכמים.

דלתות נגישות בהזמנה מיוחדת

כאשר אנו מדברים על דלתות נגישות, אנו מדברים על דלתות בלתי סטנדרטיות גם מבחינת הגודל שלהן וגם מבחינת מנגנון התפעול שלהם. דלת נגישה צריכה להיות ברוחב מסוים, כדי שיוכל לעבור דרכה נכה ולא להתנגש בה, גם אם הוא לא יושב בכיסא גלגלים. גם עיוורים צריכים דלת נגישה, עם סימונים עליה שידעו שזוהי דלת, וכן סימון על הרצפה אשר יוביל את הנכים במסלול הנכון למקום שהם מחפשים.

כאשר נכים מגיעים למקום ציבורי, ונתקלים בדלתות, אלה אמורים להיות מסומנים בצורה מסוימת שהנכים ידעו שהם הגיעו לדלת. לעתים אלה הן מדבקות שהם יכולים לחוש ביד, כאשר מדובר בכבדי ראייה אז מדובר על מדבקות זוהרות ויש גם מסדרונות ודרכים בתוך המבנה המסומנים בצורה מסוימת כדי להקל על ציבור הנכים להתמצא במקום.

הדבר הכי מביך שעלול לקרות לנכים, זה שהם לא יוכלו להיכנס למבנה מסוים בגלל שהוא לא נגיש. זה יכול להיות מדרגות שהוא לא יכול לעלות, בלעדי השיפוע שעליו אפשר להסיע כיסאות גלגלים, או דלת צרה מדי דרכה לא מצליח לעבור כיסא גלגלים. את כל אלה דורשים היום האחראיים על נגישות ישראל מכל מוסדות הציבור.

דלת נגישה לנכה בבית

כאשר מדובר חלילה על נכה של מישהו מהמשפחה, הבית אמור להתאים לו כדי להקל עליו את ההתמצאות בו והתפקוד, עד כמה שניתן. המשפחה תצטרך לפנות לחברה שהיא יצרנית דלתות חכמות ולהזמין דלת כניסה נגישה ברוחב לא סטנדרטי, אשר יאפשר להיכנס עם כיסא הגלגלים שלו. בהמשך גם כניסות החדרים והדלתות יהיו רחבים ויאפשרו לו לנוע ממקום למקום בחופשיות. את כל הדלתות הללו יש להזמין מחברה שיכולה להכין לכם דלתות נגישות במיוחד. מחומרי גלם איכותיים. בנוסף לכך כאשר מדובר על דלת כניסה נגישה, צריך לדאוג לכך שמעבר לכך שהיא תהיה נגישה, היא תהיה גם בטוחה וחסינה, ואת זה יכולה לעשות חברה מובילה של דלתות פלדה עם מנגנוני בטחון מורכבים נגד גנבים.

דבר נוסף שחשוב הוא להחליט מאיזה חומרי גלם אתם רוצים דלתות נגישות בתוך הבית. שוב יצרנית הדלתות תצטרך לבצע עבורכם הזמנה מיוחדת של דלתות בגודל המתאים שיתאימו לנכה ויאפשרו לו להסתובב בבית בחופשיות ולחיות את חייו מבלי להזדקק לעזרה כל אימת שהוא צריך להיכנס או לצאת מאיזה שהיא דלת. בית נגיד מחייב שגם כל הדלתות יהיו נגישות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות