מה זה מנעול אלקטרו מכני?

מנעול אלקטרו מכני

אנו עסוקים כל העת באיתור אמצעי הגנה לביתנו מבצרנו. יש מי שמתקינים מערכת אזעקה בנוסף לדלת משוריינת. אנחנו רוצים להיות בטוחים בבית ובמקומות העבודה שלנו, ורוכשים את המנעולים הכי חדשים והכי מתוחכמים.

יש היום בשוק סוגים שונים של מנעולים חכמים. הם נועדו להחליף ולשנות את הדפוסים הקלאסיים בעולם הזה, כמו למשל השימוש במנעולים. יש היום מנעולים שעובדים על טביעת אצבע, מנעולים חשמליים ויש גם מנעול אלקטרו מכני שהוא שילוב של מנעול מכני ומנעול חשמלי. רבים מוצאים שהשילוב הזה הופך את המנעול למאסיבי ועונה על הפתרון של בעיית נעילה בבית. 

מנעול אלקטרו מכני הוא מנעול מכני אשר משוב עם נגדי חשמל במשקוף. יש לו פין קשה ונוחות של מנעול חשמלי. מצד אחד המנעול נטרק ע"י הלשון הקשה, ומצד שני הוא מקבל פולס חשמלי ודוחף את לשון הנעילה.

בצד החיצוני של הדלת, אפשר להתקין ידית ולפתוח את הדלת עם מפתח או עם קודן לחצן ועוד.

למה עדיף מנעול אלקטרו מכני?

היום נהוג להתקין בדלתות הבית שלנו צילינדרים, ויש מגמה של התקנת מנעולי קודן או מנעולים חשמליים וגם של מנעול אלקטרו מכני המרוויח מכל העולמות. כדי להבין מה השוני בינו ובין מנעול צילינדר רגיל, נסביר מה זה בכלל מנעול צילינדר.

מנעול צילינדר מורכב מכמות מסוימת של פינים בגבהים שונים. יש רק מפתח אחד שמתאים לגבהים הללו וזה מה שמבדיל בין מנעול למנעול. כל שן במנעול תורמת לגובה הפין בגליל שניצב מולה. כאשר המפתח נכנס עד הסוף, נדחפים כל הפינים לתוך התושבת מטה. הגליל מסתובב ולוקח אתו את כל הפינים העליונים והוא זה שמניע את לשון המנעול. הפינים שעכשיו כלואים בתוך הגליל, צריכים לפנות מקום לשיניים הגבוהות, ואת זה ניתן לעשות רק כאשר הם מול החורים הנכונים.

תמיד נחפש מנעול יותר חכם לבית שלנו

פעם היינו משאירים דלתות פתוחות, אבל זה כמובן כבר לא קיים. היום אנו מודעים לכך שיש מכות פריצות וגניבות גם בבתים וגם מחוצה להם, בחצר. יש גניבות רכב. אנו חשופים מכל הכיוונים ותמיד נרצה את המנעול הכי חכם לבית שלנו. לרכוש אמצעי הגנה לבית כמו מנעול אלקטרו מכני זה דבר בסיסי. 

יש היום מגוון עצום של מנעולים חכמים ובטיחותיים, שיכולים לתת כל מיני פתרונות נכונים לפתיחת ונעילת דלתות ולהגנה על דלתות כניסה.  

צילינדר אלקטרו מכני הוא מנעול שמשלב מצד אחד מכניקה גבוהה ומצד שני טכנולוגיה מתקדמת. הוא משולב עם מנגנון אלקטרוני שמאפשר תפעול נוח ואפשרות של בקרה מרחוק על פתיחה וסגירה. העיקרון של המנעול החכם הזה הוא "טריקה נעילה", כלומר כאשר טורקים את הדלת, הלשונית ננעלת. 

אפשר לפתוח את המנעול עם מפתח. הוא מתאים מאוד למשרדים, מוסדות ציבוריים. הוא מספק הגנה לדלתות פלדה לטווח ארוך.

גם דלת פלדה וגם מנעול אלקטרו מכני

בכל בית היום ניצבת בכניסה דלת פלדה כמו שומרת ראש. בדרך כלל דלת הפלדה משווקת יחד עם מנעול ייעודי ואפשר שהוא יהיה גם מנעול אלקטרו מכני. זהו מנעול תוצר של פיתוח מתקדם אשר נועל את הבית בטריקה ואפשר להשתמש בו גם עם מפתח.

כאשר רוכשים דלתות לבית, הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא הבטיחות. היום יש מגוון עצום של דלתות כניסה שהן גם בטוחות וגם מעוצבות. כל אחד יכול למצוא את הדלת האולטימטיבית לבית שלו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן