מה זה מנעול חשמלי?

מנעול חשמלי

במשך שנים אנו משתמשים שוב באותו מנעול צילינדר כדי להיכנס הביתה. אבל היום עם המהפכה הטכנולוגית, יש פתרונות נעילה חכמים וביניהם גם מנעול חשמלי.  מנעולים אלה שמישים מאוד בכלי רכב, לכל רכב מודרני יש מנעול חשמלי. כך אפשר לפתוח אותו באמצעות שלט. מנעול חשמלי כולל מנגנון כמו של מנעול מכני, אבל צורת הפתיחה היא שונה. מנעול מכני כמו למשל מנעול צילינדר, כולל כמה פינים בגדלים מסוימים, וכך בעצם מתבצעת פתיחת הדלת. מנעול חשמלי פועל על תדרים וצופן.

בעידן הזה בו כולנו שולטים בחיינו באמצעות סמאטרפון, אולי הגיע הזמן שגם דרך פתיחת הדלת שלנו בבית תהיה יותר נוחה וקלה באמצעות דלתות חכמות מבית שריונית חסם טכנולוגיות.

מנעול חשמלי- דרך הפעולה

כאמור כאשר נרצה לפתוח דלת, נכניס מפתח למנעול ובתנועה סיבובית בדרך כלל נצליח לפתוח אותו ובתנועה הפוכה נסגור. מנעול חשמלי עובד בצורה יותר מתוחכמת. במנעול חשמלי יש כאמור תדרים וצופן המיוחד למנעול מסוים. לכן כאשר בעל רכב פותח את הרכב שלו, הוא לא פותח עוד רכבים בסביבה אלא רק את שלו. 

עד כה מנעול חשמלי קיים בעיקר בכלי רכב, אבל עדיין הוא מותקן גם במעליות, דלתות, כספות ועוד. הוא מאפשר שליטה מרחוק ויש גם מנעול חשמלי עם זיהוי ביומטרי של טביעת אצבע ואף ניתן לשלוט במנעולים היום באמצעות סריקה של קרנית. היתרון הכי גדול של מנעול חשמלי הוא, שלא צריך להשתמש במפתח. הוא מאפשר פיקוח ובקרה על אנשים שנכנסים ויוצאים ממקום מסוים. בנוסף משום שאין שום פעולה פיזית שנעשית על המנעול, הוא שורד להרבה זמן. 

התקנה של מנעול חשמלי 

התקנה של מנעול חשמלי שונה מהתקנה של מנעול מכני. מנעול חשמלי מכיל רצף של חלקים אלקטרוניים שיש צורך באינטגרציה ביניהם. כלומר אם אתם רוכשים מנעול חשמלי ונותנים למישהו לא מקצועי להתקין לכם אותו, זה עלול לחלוטין לגרום לו לנזק. 

גם באשר לרכישה וגם באשר להתקנה, חשוב להתייעץ ולפנות אל מנעולן או חברה מקצועית, שיש לה ניסיון בהתקנה של מנעולים ושהיא משווקת מותג של מנעול חשמלי כחלק של פתרונות נעילה חכמים. 

מלבד מנעול זה יש היום גם מנעולים נוספים המציגים טכנולוגיות ושיטות תפעול שונות. כמו מנעול טביעת אצבע, מנעול ביומטרי ועוד. מנעולים אלה אידיאליים לבית עם ילדים או קשישים, אשר מלבדם איש לא יכול להיכנס לבתים. במנעול של טביעת אצבע מוזנים טביעות אצבע של אנשים שבעל הדירה קבע מראש ומלבד מי שיש לו טביעת אצבע במנעול, איש לא יכול להיכנס ולחדור אותו.

כך אפשר להגן על קשישים וילדים הנתונים לעתים לסכנה של אנשים בחוץ.

מההיסטוריה של הצילינדר עד המנעול החשמלי

אחד המנעולים הכי נפוצים הקיימים הוא מנעול צילינדר. זהו מנעול הבנוי על עיקרון של גליל, אשר באמצעות סיבוב שלו נפתח המנעול. הצילינדר נמצא במנגנון הנעילה, ויש צורך במפתח כדי להזיז את הפינים. אפר לייצר למנעול צילינדר מפתח "מאסטר" אשר יוכל לפתוח כמה סוגים של מנעולי צילינדר.

יש כל מיני סוגים של מנעולי צילינדר כמו מנעולי דלתות, מנעולי תלייה ועוד. מנגנון פינים הוא מהמנגנונים הכי עתיקים בעולם. במצרים נמצא מנעול כזה בן 4000 שנה. המפתח פועל כך שי שלו בליטות וזיזים, שכאשר רוצים לפתוח אותו מזיזים אותם. את הפינים אפשר לסדר במעגל או בקו ישר ואז גם משתנה צורת המפתח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות