מנעולים חכמים – כל מה שצריך לדעת

מנעולים חכמים

העולם השתנה.  אנחנו יושבים מול האינטרנט, גולשים באתרים, מדברים בסמארטפון, אבל פותחים את הדלת עם מפתח, כבר שנים. אנחנו נועלים ופותחים את הדלתות שלנו באותה צורה, לא מכירים שום דבר חדש. 

יש לנו בתים חכמים שאנחנו יכולים לתפעל עם סמארטפון ואפליקציה. להפעיל מזגנים, לכבות תנור ועוד, אבל הדלת כמו שאמרנו- אותה דלת. יותר חזקה פחות חזקה עם מנגנון חדש ומתוחכם נגד פריצה, גם כזו שמשמיד את עצמו בעת פריצה, אבל תמיד אנו נשארים עם אותה דלת ואותו צילינדר פחות או יותר.

כל מי שעוסק בתחום של דלתות חכמות, הגנת הבית ופיתוח מנעולים שואף היום לשנות הרבה גם בתחום הזה עם מנעולים חכמים. לא עוד מנעול שבשבילו צריך להתחיל לחפש את המפתח ולפעמים לא למצוא. וכשלא מוצאים אז מזמינים מנעולן, או הולכים לשכנה, כי השארתם אצלה מפתח רזרבי ליתר ביטחון.

לפתוח את הדלת עם אפליקציה

ככל שהטכנולוגיה סביבנו מתפתחת, צצים רעיונות לניצול שלה גם בתחום של מנעולים חכמים. אם אפשר להגיף את התריסים והסורגים באמצעות שלט ועוד כל מיני מוצרי חשמל בבית, מדוע אי אפשר לעשות את זה גם עם מנעולים חכמים? כנראה שאפשר.

בשוק הישראלי עכשיו כבר יש כמה מוצרים חדשים, סנונית ראשונה לתוכניות גדולות של פיתוח מנעולים חכמים לדלת ולא דווקא עם מפתח. יש מנעול טביעת אצבע, שעובד על הכנסת כל מי שיש לו טביעת אצבע המוזנת בתוך קודן המנעול ויש מנעול ביומטרי וזה די דומה. בהמשך מבקשים המפתחים לשלוט בכניסה לבית באמצעות אפליקציה, ממש כמו שמתנהגים עם בית חכם. אפשר יהיה לדעת גם אם נעלתם את הדלת ואם לא? אתם תנעלו אותה עם אפליקציה.

חדש-  מנעולים חכמים בשוק 

כבר עכשיו אפשר לראות יצרניות מנעולים שמנסות להכניס שינוי בתחום של מנעולים חכמים. כרגע המחירים של המנעולים האלה מאוד יקרים, ולכן גם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש אותם. מחיר של מנעול צילינדר עולה בערך כ-1,000 ₪, ואילו המנעולים החכמים עולים בערך פי שלוש. כלומר מדובר בהוצאה ממש לא קטנה, אבל מי שאוהב להתנהל חכם ישמח להתקין בבית שלו מנעול חכם. זה בעיקר קורה כאשר עוברים לדירה חדשה, בונים בית חכם ועוד..

ולמי שמתעניין בעוד מוצרים חכמים יש לומר, כי לא מדובר רק על מנעול חכם אלא גם על פעמון חכם לדלת. אפשר לקנות זה את גם און ליין. זהו מנעול מעניין מאוד.  הוא כולל התקן המשלב בתוכו פעמון עם מצלמה וחיישן שיש לו עדשה רחבה ורמקול וגם מיקרופון וחיבור ל-WIFI. כל אלה מאפשרים לבעל הדירה ליצור קשר עם אורח העומד בדלת באמצעות אפליקציה בסמארטפון. האפליקציה פועלת עם הצלצול בדלת ונפתחת שיחת וידיאו. בעל הדירה רואה את האורח, ויכול להחליט אם להכניס אותו או לא. זה מנעול מצוין לקשישים, בתנאי שהם יוכלו לתפעל את האפליקציה. בבתים פרטיים אפשר גם להפעיל חיישן תנועה., הוא יכול לזהות אם יש מישהו שמסתובב בכניסה ולקבל על כך התראה בקובץ וידיאו.

מנעול טביעת אצבע מה זה ?

החידושים וההמצאות בתחום מנעולים חכמים, כוללים גם מנעול טביעת אצבע, קוד, אפליקציה בסמארטפון ושלט רחוק. מדובר במנעול אשר כל מה שצריך לעשות זה "להטביע" את האצבע על המשטח, כמו שעושים במשטח ביומטרי. הדלת ננעלת בטריקה ואחר כך אפשר לשמוע את המנעול מסתובב ובהמשך צפצוף קל המתריע על כך שהדלת סגורה. זה מנעול מאוד בטיחותי משום שהוא יכול להתריע במידה ושכחתם לסגור את הדלת.  החלק של הקודן עם טביעת האצבע עובד על סוללות, והחלק הנמצא בתוך הבית נטען באמצעות מטען. יש גם בערכה מנעול רגיל למי שצריך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות