מנעולים חשמליים: יתרונות ושימושים

מנעול חשמלי

בעידן בו אנו מתנהלים בעולם דיגיטלי , עם אפליקציות ומנהלים את חיינו בטאץ', יש תחום אחד שגם הוא עומד להשתנות לבלי הכר, ועוברים עליו שינויים מפליגים, חכמים ומתקדמים. זהו תחום המנעולים לבתים.
את הצילינדר כולם מכירים, זהו המנעול המסורתי שקיים היום בכל מיני דלתות. הוא נמצא במרכז מנגנון ביטחון של כל דלת. חברות ייצור הדלתות עומלות כל העת על שכלול מנעולים וגם דלתות, כדי להביא ללקוחות לא רק דלת ביטחון אלא מנגנונים חדשים, שיוכלו לעמוד בפני פורצים. אלה לא חדלים להמציא שיטות חדשות לפריצה לבתים.


לחברת שריונית למשל יש דלת שניסיון פריצה גורם לדלת להשמיד את עצמו ולנעול את הדלת. שום פורץ לא יכול להתמודד עם הרעיון הזה. והוא גאוני.


לחברה יש מנעול איכותי אשר מיוצר במפעל שבקרית גת. הוא בעל תו תקן ישראלי ואירופאי מהכי מחמירים שיש. הוא בעליונות מעל דרישות החוק ואין מנעול יותר בטוח וחזק ממנו.
היום עוסקת החברה גם במגוון של סוגי מנעול חשמלי כמו גם דלתות חכמות.

מי צריך מפתח?

מאז ומתמיד הדרך היחידה בה אנו נוהגים לפתוח ולסגור את הדלת, זה באמצעות מפתח למנעול צילינדר, מורכב או פשוט. מפתח הוא האמצעי שלנו להיכנס לכל מקום אם זה למשרד או הביתה. רובנו משתמשים כל יום וכמה פעמים ביום במנעול, וזה אקט די אוטומטי שאנחנו אפילו לא שמים לב אליו.


אבל היום הטכנולוגיה מתקדמת גם בתחום של דלתות ומנעולים. מה שהתחיל כמנעולים מכניים שהשתכללו עם השנים, הפך היום לצורות שונות של מנעולים כמו: מנעול חשמלי, מנעול קודן ועוד. מנעול חשמלי הגיע היום לדלתות, אבל הוא כבר נמצא שנים רבות בשימוש ברכבים. יש לו מנגנון נעילה הדומה במהות למנגנון מכני, אבל הפתיחה שלו שונה. מנעול מכני בדומה לכל מנעול צילינדר של דלת כניסה, עובד בשיטה של רצף פינים בגבהים שונים, המאפשרים את פתיחתו. מנעול חשמלי עובד על צופן מסוים ותדרים.

איך זה עובד?

חדירתו המוצלחת של מנעול חשמלי לכלי הרכב, אפשרה בעצם את הכניסה המוצלחת שלו לבתים. אם מנעול מכני דורש רצף פיזי כלשהו, מנעול חשמלי עובד בצורה קצת יותר מתוחכמת. בדומה למנעול של דלת אינטרקום, או מנעול של רכב, יש שלט ייחודי הפותח אותו. כאשר אדם מנסה למשל לפתוח את הרכב שלו, הוא יפתח רק את זה שיש לו את צופן התדרים הייחודי בהתאם לשלט שבידו, זו הסיבה שאי אפשר לפתוח כלי רכב אחרים, אלא רק את שלכם. ההתחלה של צופן ותדרים מקורה ברדיו, רכב או דלת עם מנעול חשמלי זה אותו דבר. כאשר אתם מגיעים לערוץ הנכון של הדלת או הרכב, הם יגיבו וייפתחו. זהו המנגנון הבסיסי של כל מנעול חשמלי.

יתרונות של מנעול חשמלי

מנעול חשמלי קיים כאמור בכלי רכב, אבל היום נפוץ מאוד גם בדלתות, כספות, מעליות ועוד. מנעול חשמלי, יכול לאפשר כניסה באמצעות זיהוי ביומטרי של טביעת אצבע וגם באמצעיות סריקת קרנית. היתרונות הללו לא דורשים כמובן שימוש במפתחות ובנוסף יש יכולת לבקר ולפקח על הנכנסים למקום. מכיוון שמדובר במנעול חשמלי שאין בו צורך במפתח, הוא גם שורד הרבה מאוד זמן.


הוא לא נשחק, לא מאבדים את המפתח והשימוש של מנעול כזה מאוד בטיחותי גם עבור בתים עם "ילדי מפתח" או קשישים שיש חשש שיאבדו את המפתח, או כאלה שרוצים להגן עליהם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן