מנעול חשמלי בלי מפתח

מנעול חשמלי

אנחנו נמצאים היום בעיצומה של מהפכה טכנולוגית, והיא מתרחשת בהרבה מאוד תחומים. בין השאר גם בתחום המנעולים. 

הרבה מאד אנשים מאבדים מנעולים כל הזמן. זה מין אביזר קטן ומאוד מועיל, אבל כמו כל מיני דברים אפשר לשכוח אותו בכל מיני מקומות, לאבד אותו. הוא יכול להתעקם בתוך הצילינדר של עצמו, להישבר ואז מה שצריך לעשות זה להזמין מנעולן ולרוב זה  עולה הרבה כסף. אם זה קורה באמצע הלילה זה עולה כפול.

ההמצאה החדשה היא מנעול חשמלי. כמעט לכל רכב יש כזה מנעול, אז למה שלא יהיה לדלתות? כך אפשר לפתוח את הדלת באמצעות שלט, ממש כמו שעושים עם רכב המנגנון של מנעול חשמלי לא פועל על פינים  כמו במנעול צילינדר רגיל, אלא על תדרים וצופן. הוא כמובן לא נפתח עם מפתח ולכן אין לנו מה לאבד. מה שבטוח זה שמעבר לקלות ולנוחות, חסכתם כסף למנעולן.

איך עובד מנעול חשמלי?

הצילינדר שאנחנו מכירים, הוא פטנט עתיק עוד מסוף המאה הקודמת. אנחנו משתמשים בו בדגמים השונים שהתפתחו במשך של השנים. באמצעות מפתח בתנועה סיבובית, אפשר לחלץ את הפינים ממקומם ולאפשר פתיחה של דלת. במנעול חשמלי זה עובד בצורה יותר מתוחכמת. כל שלט מכיל את הצופן והקוד באמצעותו הוא יכול לפתוח את המנעול החשמלי. 

מנעול חשמלי כבר חדר לתחומים רבים והוא נמצא היום בשימוש בכלי רכב, דלתות, מעליות, כספות ועוד. אפשר לשלוט בו מרחוק. כל פעם שאתם עוברים ברחוב ושומעים צפצוף מאיזה רכב, זה סימן שמישהו פתח או נעל את הרכב שלו באמצעות מנעול חשמלי. 

יש היום גם מנעול חשמלי שעובד על זיהוי ביומטרי. יש מנעולים שאפשר לשלוט בהם היום באמצעות סריקה של קרנית העין.

מנעול חשמלי משמש הגנה בכניסה של כל בית, משרד ועוד. הוא מבוסס על פיתוח טכנולוגי ולא דורש מפתח. הוא שורד הרבה זמן ואין פה שום עניין עם שום מפתח.

ההבדל בין מנעול חשמלי למנעול מכני

מנעול חשמלי הוא פיתוח של השנים האחרונות, מנעול מכני הוא פטנט וותיק מאוד. מנעול מכני עובד על פינים בגדלים שונים, שהמפתח יכול לשלוט בהם ולהכניס אותם למקומם וכך בעצם פותחים את הדלת. מנעול חשמלי עובד על אינטגרציה של חלקים אלקטרוניים. חשוב מאוד לבצע התקנה של מנעול חשמלי רק ע"י אנשי מקצוע מיומנים. חשוב להתייעץ לגבי התקנת המנעול, להשוות מחירים ולהזמין מישהו שאפשר לסמוך עליו שהוא יעשה עבודה טובה. 

בנוסף למנעול חשמלי, יש היום עוד פיתוחים מתקדמים של סוגי מנעולים שונים. למשל מנעול טביעת אצבע ועוד. המנעולים הללו אידיאליים לבתים שיש חשש שבעליהם ישכחו את המפתחות, או יכניסו זרים אליהם. זה מתאים בעיקר לילדים ולקשישים.

כאשר מדובר על מנעול של טביעת אצבע, רק טביעות האצבע המוזנות לתוך המנעול, רשאיות לעבור את מחסום המנעול. כך אפשר לשלוט במי שנכנס.

מנעול חשמלי- הביטחון של הילדים שלכם

הרבה פעמים נתקלים הורים בבעיה אמתית. הילדים חזרו בשלום מבית הספר, אבל הם עומדים מול דלת נעולה ולא מצליחים לפתוח אותה מהסיבה הפשוטה, הם איבדו את המפתח.

לעתים הם נאלצים לשלוח את הילדים לבית של סבתא, לפעמים לשכנה. לפעמים הם חייבים לעזוב את העבודה ולהגיע, כדי להכניס את הילדים הביתה.היום המגמה היא לצייד את הדלתות במנעולים חשמליים. מנעול חשמלי נפתח עם שלט ואין סיכוי שהילדים שלכם יעמדו ליד הדלת הנעולה בלי מפתח, כי לא צריך מפתח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן