מנעול קורא קרבה – ואתם בפנים!

G-536-FK

מנעול קורא קרבה הוא בעצם מנעול קורא כרטיסים, והוא אחד הבולטים היום במגוון המנעולים החדישים המוצעים. לאט לאט אפשר להגיד שלום לצילינדר, ולהתחיל להתעניין בשימוש במנעולים מסוגים שונים, חדשניים ובעלי פטנטים עולמיים.


החדשנות בתחום של פתרונות נעילה חכמים, נובעת היום מהחידושים של הטכנולוגיה המתקדמת המאפיינת את התקופה הזו. אז בעולם שבו מתחברים לרשת וגולשים באינטרנט, לא ייתכן שתחום המנעולים יישאר מוזנח.


יש היום המון סוגים של מקודדים ומנעולים כמו למשל: קודן מפלסטיק, מתכתי אנטי ונדלי (עמיד בואנדליזם), קודנים הפועלים על טאץ', על לחצני מגע. קודן המשולב יחד עם קורא קרבה, קוראי קרבה עצמאיים, מנעול ביומטרי ועוד.


במנעולים אלה אפשר לעשות שימוש בפתיחה או סגירה של מנעול חשמלי, הפעלת דלת אוטומטית, מחסומים ושערים, קרוסלות ועוד.


מנעול קורא קרבה קיים גם במעליות. באמצעות הצגת תג קרבה אפשר להפעיל את המנעול או בהקשת קוד בקודן.

מהו השימוש במנעול קורא קרבה?

מנעול קורא קרבה נועד לפתיחת דלתות. אפשר למצוא היום מנעול כזה בהרבה דלתות כניסה או בשערים, בתים פרטיים, בנייני מגורים, בנייני משרדים ועוד. מנעול זה פועל על טכנולוגיה שנקראת RFID. זוהי טכנולוגיה ידועה אשר באמצעות תדרי רדיו מבצעת זיהוי. בשנים האחרונות היא חלה לצבור תאוצה וחודרת לתחומים רבים בחיים. RFID הם ראשי תיבות של: ה Radio Frequency Identification. זיהוי באמצעות תדרי רדיו. היא מצליחה לאתר חפצים ופרטים בצורה אלחוטית ללא צורך במגע ישיר או שדה ראייה.


היא פותחה בשנות ה-60 אולם רק בשנים האחרונות מחירי השימוש בה הוזל והיא אומצה ע"י תחומים רבים. בנוסף טווחי הקריאה בה היו מצומצמים ועלות התגים לשימוש הייתה גבוהה. עם ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, גרם מזעור השבבים לעלות מופחתת של תגיות. מרחקי הקריאה השתפרו, והטכנולוגיה הפכה ליעילה ביישומים כמו ניהול מלאי, אחסנה, רפואה ועוד.

מנעול קורא קרבה מנצל את טכנולוגיית RFID. הוא משתמש בשדה אלקטרומגנטי כדי להעביר אנרגיה לתגי קרבה הטווחים קצרים. באמצעות האנרגיה שנוצרה בשדה, התגים הללו פועלים ללא מקור מתח ומשדרים את התוכן הצרוב בתוכם. במקרה של מנעול, קוד או שם.

תגי קרבה וקוראי קרבה – טכנולוגיית RFID

לטכנולוגיית רפיד שני חלקים: תגי קרבה וקוראי קרבה. התגים מיוצרים במגוון עצום של צורות, גדלים ותדרים. לכולם יש שבב זיכרון של מחשב. שבב זה מסוגל לאחסן נתונים ולשדרם בחזרה לקורא הקרבה, בעוד זה מקבל מהשדה המגנטי אנרגיה. כל תג קרבה כולל שבב ואנטנה. האנרגיה זורמת לשבב דרך השדה האלקטרומגנטי שיוצר קורא הקירבה. יש כל מיני תגי קרבה בעלי גדלים שונים של זיכרונות.


לקוראי קירבה, שזה החלק השני של הטכנולוגיה, יש אנטנה פנימית וחיצונית. ישנם קוראי קרבה שיכולים להתחבר לכמה אנטנות. מנעול קורא קירבה מייצר סביבו שדה אלקטרומגנטי בתדר מסוים, כאשר תג קרבה נכנס לשדה הזה הוא מקבל אנרגיה ואמור לשדר בחזרה את תוכן הזיכרון. גודלו של השדה המגנטי תלוי בצורתה של האנטנה ובהספק של הקורא.


קוראי קירבה מחוברים בדרך כלל למחשב באמצעות כבל תקשורת או דרך הרשת. יש גם קוראי קירבה אלחוטיים וגם קוראי RFID למסופים ניידים.

מהצילינדר עד קורא הקרבה

כמעט מאתים שנה עברו מאז שפיתח המנעולן האמריקאי ייל את הצילינדר הראשון. מאז זרמו בים המנעולים הרבה מאוד פטנטים כאשר המגמות הולכות ומשתנות כל הזמן. היום יש מגמה להיפטר ממפתחות. להשתמש במנעולים עם כרטיסים במקום מפתחות כמו שעושים למשל בבתי מלון. להשתמש בקודנים שונים עם טביעת אצבע ועוד.


אם אתם מתעניינים בקוראי קירבה צרו קשר עם חברה מובילה בתחום.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן