פתיחה אוטומטית של הדלת- כמה קל!

מנעול חשמלי

העידן הזה שאופייני בפיתוחים רבים של טכנולוגיה מתקדמת, נוגע כמעט בכל תחומי החיים. המגמות הן להפתיע כל הזמן עם חידושים והמצאות. לעשות את החיים יותר קלים, לחסוך בזמן ולחסוך בטרחה. ואם אפשר שתהיה פתיחה אוטומטית של דלת, אז למה לא? מה יותר פשוט מזה. עומדים לידה והיא נפתחת. היא מתזמנת את הכניסה שלכם, בלי שתגידו שום דבר, בלי שתתאמצו, בלי שתפעילו שום כוח. היא פשוט נפתחת.
פתיחה אוטומטית של דלת מתקיימת באמצעות מנגנון פתיחה מיוחד. הוא אינו דורש כח ומנגנוני הפתיחה מופעלים באמצעות מנועים חשמליים.


מנגנון הפתיחה של דלת אוטומטית, מתבצע על ידי חיישן המזהה תנועה סמוך לדלת. החיישן גם יכול לזהות לחץ כאשר מישהו דורך קרוב לדלת. אפשר להפעיל דלת אוטומטית ע"י הפעלה ידנית עם מערכת זיהוי מרחוק. ישנן דלתות עם אלגוריתם בקרה כמו למשל דלת מעלית שנפתחות ונסגרות אוטומטית לזמן קצוב. הדלת מזהה לחץ כמו למשל בדלתות אוטומטיות מסתובבות.

יתרונות דלת שנפתחת בצורה אוטומטית

פותח דלת אוטומטי הוא בעל תכונות ויתרונות שלא קיימים בדלתות אחרות. דלת שנפתחת אוטומטית מפרידה בין חללים, ולכן היא שומרת על טמפרטורה יציבה בתוך החלל אליו היא מובילה. אין צורך במגע של יד אדם בדלת, ולכן מן הסתם מצליחה הדלת לשמור על הניקיון של עצמה ללא מגע אדם. במקרים רבים היא גם מונעת העברת נגיפים שעלולים להדביק, דרך מגע מהידיים. פתיחה אוטומטית של דלתות, מאפשרת לאנשים לצאת ולהיכנס עם מטען בידיים, אין צורך בהן כדי לפתוח את הדלת.


חשוב לומר כי במשרדים רבים היום, בנייני משרדים, אולמות ובתי מלון מתקינים דלת שנפתחת אוטומטית, בגלל היוקרה שהיא משדרת. בדרך כלל דלת זו תהיה עשויה מזכוכית, עצם העובדה שלא צריך לעשות כלום ואפשר לעבור דרכה מעניק שירות יוקרתי ואדיב לחולפים לידה.


גם דלת טלסקופית יכולה לתפקד כדלת אוטומטית. היא מכילה מספר כנפיים אשר מתקפלות זו לתוך זו ממש כמו טלסקופ. היא מהווה פתרון טוב למקומות צרים, כמו למשל מעליות.

דלת אוטומטים עם חיישנים

מה שגורם לדלת להיות אוטומטית, אלה הם החיישנים. חלקם פועלים גם כמעצור, כאשר יש דבר כלשהו המפריע למעבר כמו למשל בעלי חיים או בני אדם. כדי למנוע מצב שדלתות אוטומטיות יישארו בהפסקת חשמל במצב סגור. מצוידות חלקן בגיבוי של סוללות, או במנגנון קפיצי כלשהו, אשר פותח אותן בזמן הפסקת חשמל.


ואגב פתיחה אוטומטית של דלת, יש גם מה שנקרא ,דלתות קורסות". אלה הן דלתות אשר בזמן חירום, משנות פתאומית את כיוון הפתיחה שלהן או נפתחות לכיוון היציאה.


ואפשר גם קצת היסטוריה. הדלת שנפתחה אוטומטית הראשונה בעולם הייתה במאה ה-1 לספירה. המציא אותה הרון מאלכסנדריה. היא נפתחה ללא מגע כל בעל חיים או אדם. המנגנון בוודאי לא היה חיישנים אלא מים שחוממו ויצרו קיטור ולחץ בכלי פליז שהעביר מים למכלים אחרים. מורכב, מסובך ומאוד פרימיטיבי.


דלתות עם פתיחה אוטומטית יש היום בכל מיני קניונים, בנייני משרדים, מבני ציבור ועוד. הרעיון הכללי הוא שלא ניתן לסמוך על החולפים במקום, ולכן יש לסמוך על הדלת האוטומטית שהיא תפעל בקצב מהיר ולא תעכב את שורת האנשים.


כניסה אחרת שהיא לא אוטומטית למשל לקניון, תוך עמידה בתור לבדיקות הביטחון, בהחלט עלולה לייצר תור ארוך כאורך הגלות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן