פתרונות חכמים לדלתות

דלת אלקטרונית חכמה

היום כבר כולם יודעים מה זה בית חכם ועכשיו יש גם דלת חכמה. המנעולים החכמים החדשים של היום מאפשרים להתפטר מכל מפתח, לפקח בצורה הדוקה על כל מי שמגיע לדלת וגם לשלוט בדלת עם אפליקציה. אמרנו טכנולוגיה מתקדמת קיבלנו דלת חכמה.


כבר שנים רבות שאנו נכנסים לבתינו באמצעות מפתח. אנו מכניסים אותו למנעול ופותחים את הדלת. זהו ממשק מאוד פשוט שלא דורש יותר מדי, אבל שריונית ויצרניות אחרות של דלתות, רוצות לשנות אותו. בעצם אנחנו נמצאים היום בחזית הבית החכם. פריטים רבים כבר היום בתוך הבית שלנו, יכולים להפוך לחכמים כמו פעמון, העינית שבדלת, מערכת האזעקה, טלוויזיה, נורות ועוד. המטרה היא שיהיה אפשר לשלוט בדלת באמצעות אפליקציה.


בשוק בארץ יש כמה יצרניות דלתות כחול לבן, שגם מפתחות מנעולים לדלתות חכמות. המחירים יכולים לנוע מ-2000- 3500 ₪. אבל בסופו של דבר משתלם כי מנעול חכם זה מנעול חכם מאוד.


בנוסף למנעול חכם יש גם דלת חכמה ואם תרצו גם פעמון הכולל בתוכו מצלמה עם חיישן, כך בעל הדירה יכול לתקשר יותר טוב עם מי שעומד בכניסה. רק בעל הבית רואה את האורח ויש לו יתרון. בבתים פרטיים מפעילים היום חיישן תנועה, אשר יכול לזהות אם מישהו מסתובב מסביב לבית, ולקבל על כך התראה בקובץ וידיאו המאוחסן בענן.

דלת אלקטרונית חכמה

דלת אלקטרונית חכמה היא דלת שלא משתמשים בה במפתח, אלא באמצעים אחרים לגמרי. למשל באמצעות טביעת אצבע, אפליקציה בסמארטפון, מנעול רגיל וגם שלט רחוק. השימוש בשלט רחוק ובטביעת אצבע אין קל ממנו. יש להחליק את האצבע וכאשר מדובר במשטח ביומטרי יש לנגוע בו בקלות.


אפשר לטרוק את הדלת בטריקה, מיד לאחר מכן תוכלו לשמוע את המנעול מסתובב וגם צפצוף בדיוק כמו שפועלת נעילה חכמה של דלת רכב. זה מאוד בטיחותי מכיוון שאם לא תשמעו את הצפצוף תדעו שהדלת לא נעולה.


בדרך כלל החלק של טביעת האצבע ושל הקודן עובד על סוללות מסוג AA, והחלק הנמצא בתוך הבית מטען עם מטען. יש גם מנעול רגיל למקרה שיהיה בו צורך. אם רוצים לפתוח את הדלת מבפנים, מתבצעת הפתיחה באמצעות הנחת האצבעות על המנעול. מאוד פשוט לשימוש.


יש גם מנעולים של דלת חכמה שיכולים לאפשר כניסה רב פעמית או חד פעמית לאדם, להנפיק לו קוד גישה ולמחוק אותו לאחר מכן אם רוצים. אפשר לייצר עד 20 קודים כאלה.


לפתוח את הדלת עם אפליקציה

גולת הכותרת של הדלתות החכמות היום, היא דלת חכמה שנפתחת עם אפליקציה מהסמארטפון. מדובר על דלת סופר חכמה אשר אפשר לפתוח אותה באמצעות אפליקציה של טלפון חכם, או קודן מספרים או קורא אצבע ביומטרי או שלט רחוק גם מטווח של חמישה מטר. באמצעות אפליקציית פתיחת דלת חכמה אפשר להעביר כך מפתח וירטואלי למי שרוצים אשר יאפשר לו כניסה לבית. מה שברור הוא, שעולם הדלתות לא שוקט על השמרים. זה היה רק עניין של זמן, עד שחיברו בין סמארטפון לדלת. לא מדובר רק על ניצול הטכנולוגיות המתקדמות אלא גם על הביטחון שרוצים היום להעביר דרך דלתות חכמות.


ראשית יש בעיה שכל הזמן מאבדים מפתחות, ושנית- אם יש טכנולוגיה גבוהה מדוע לא לנצל אותה? השילוב של דלת חכמה בכל בית ובעיקר פרטי הוא חובה, במציאות בה כל יום נפרצים מאות דירות ברחבי הארץ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחפשים דלתות או פתרונות נעילה?

קבלו יעוץ והכוונה ללא התחייבות

דילוג לתוכן